Bebegine kavuşan anneler

Elif Gür

Re: Bebegine kavuşan anneler

Mesaj gönderen Elif Gür » Pzt Oca 02, 2017 9:55 pm

Merhaba.kizlar.bende.bebegime 18 ekim sali.gunu 2016 tarihinde.kavustum doktorum normal.doguma uygun oldugumu fakat eger.gunu.gecerse sezeryana.alacagini.soyledi.hic sancim.olmadi gunum.geldi cokda.bekletmedi.doktor.sezeryana.aldi. epidural sezeryan oldum.belden.igne vuruldum.oncelikle sabah 07:30da.hast.giris.yaptim yatis islemlerini.gerceklestirdik.odaya girer girermez ameliyathane.kiyafetlerni giydirdilar ve yukari.amelythaneye aldilar. Sedyede.giderken cok.heycanlandim ne.olacagini beni.neyin.bekledigini blmiyordm.biraz.gozlerim doldu.allahtan.beni.goturen amcayla.sohbet.ettik ordaki ameliyt.ekiibiyle.sohbet.ettik.heycanimi aldilar konusark arkamdaki.ipleri cozduler.oturur.vaziyette omuzlarm biraz.asagida.tutmami.istediler.belimden.igne.yapildi.ayagima.elektrik vermis.gbi.bir.his.oldu.sonra onume.carsafi.gerdiler.doktorum.geldi.herkes.sohbet.ediyordu.bende.onlari.dnliyordm sonra karnimda.kipirtilar.ileri.geri.birseyler.hissettim doktoruma.karnima.brseyler.oluyor dedim.agladm az.o da.ne.oluyor bebek coktan.cikti dedi ben.cok kotu oldm.basladm.aglamaya.snra.bebegimin.aglamasni.duydum cok tuhaf br duyguydu.snra.bebegimi.yikayip.getrdiler.optm.o bnden.once.asagi inms.snra.beni.yarm.saat estetik diktiler snrada.ben indm.amlyttan.hicbrsey anlamadm ne ara.dogm.yaptm.ne ara.beni kestiler.hissetmedm.bile.gozum.acikti sadece.belden.asagim uyusuktu.Suanda.2,5aylik olduk adinida.yigit koyduk allah isteyen.herkese.nasip etsin.cok.guzel.bir.duygu

Glzrmrc

Mesaj gönderen Glzrmrc » Sal Oca 09, 2018 9:52 pm

Bebeğime çok şükür kavuştum ama çok zor günlerden geçtik gerçekten. 30 uncu haftam da erken doğum riskim başladı 34. Haftam da hastaneye yattım . 35+ 2 de eve geldim. 36 hafta da doğum yaptım. Ancak o kadar durabildi bizimkisi :) gece başlayan sancı sabaha artmaya başladı. Korkumdan söyleyemedim . Sonra dayanamayacak duruma gelince apar topar hastaneye gittik dogum baslamis dediler o kadar rahattım ki hiç korkum yoktu o anda. Ama oraya gidinceye kadarmış. 6 saat sanci cektum hastanede . 2 kere doğum masasına çıktım. Meğersem çocuk sirt üstü donmuş. Doğum yapamadım bir türlü. En son dediler çocuk ölecek var gücümle ikindim 4 kişi birden doğum yaptırdı erkek doktor çağırdılar karnıma cıktı. Şükür doktor sayesinde kurtulduk. Sonra bebeğime baktım. Kafasının üstü kıpkırmızı yanları mosmor. Doğum kanalın da fazla kaldığı için kafa damarları patlamış. Gül sanmistim bende . Ambulansla büyük hastaneye. Ertesi gün tekrar kanama durmamış . Beyin boşlukları büyüme yapmış. Hidrosefali hastalığı olabilir dediler . Ailecek hepimiz yıkıldik resmen . Şimdi her ay beyin cerrahiye gidiyoruz şuan her şey normal 67 günlük olduk artık ama takip bir süre daha devam edecek . Dua edin kızlar inşallah bir şeyi yoktur ogluşumun herşeyi normal çocugun anormallik yok Allaha şükür . Ismi de miraç. :) benim doğumun çok zor oldu normal olmasına rağmen 40 dikiş . Bence gideceğiniz hastaneyi ıyi seçin derim . Özel de olsa ne anneyi nede bebeği riske atmazlardı. Çok araştırmak gerekiyor.

Sümeyye Özkan

Mesaj gönderen Sümeyye Özkan » Cum Şub 02, 2018 12:33 am

Merhaba bende buradaki hikayeleri okuyunca dogum hikayemi paylasmak istedim okuyanlara bir nebze moral ve destek kaynagi olabilirsem ne mutlu diyerek basliyorum:) oncelikle iki cocuk annesiyim bir kız ve bir erkek hamdolsun rabbime iki cocugumu da saglikla ve normal yollarla kucagima aldim. Rabbim herkese bu yolda en hayirli ve saglıklı dogumlar nasib etsin insallah:) Kızım da oglumda cok kolay oldu hatta iki numara olan oglum icin cok buyuk korkularim vardi ilk cocugumu kolay ve normal dogurmama ragmen oglumda hamilelikte biraz sıkıntı yasadim batma baski gerilme gibi basit gozuken sıkıntılar olsada son zamanlarda cok yorulmustum ve biran once dogumu yapmak istemeye basladim kendimi o kadar erkene ayarladim ki ekim sonu diyen doktoruma ragmen sanki ekim basi dogum yapacakmisim gibi hissederek anneme gecis yaptim(doktorumun hastanesi anneme yakın bize uzak oldugu icin)boylelikle dogumdan 25 gun once kendimi dogum moduna soktum ve cok zorlandim:( birde etrafimdaki herkes ay karnin daha yukarda daha cok var doguma dedikce deliriyordum fakat siz siz olun doktorunuzdan baskasini dinlemeyin. 29 ekim aksami saat tam sekizde bir karin agrisi vurdu daha oncede dogum yaptigim icin iste dedim sumeyye bekledigin an geldi bu baslangic ve devaminda 8-10 dakikada bir sanci vurmaya basladi ilkten hafif idi fakat gece 2bucuk 3 sularinda siddetini hissettirmeye baslayinca hastane yolunu tuttuk. İsin maalesef en gıcık kısmi(benim icin) alttan muayene ve rahimin kac cm oldugunu anlamak icin yapilan muayene ilkten masaya yatmak istemedim ama bana uykulu ve birazda sitemli gozlerle bakan ebenin israri sonrasi mecbur yattim muayene sonucu 5 cm aciklik var beklicez dedi sanci odasi yolu gozuktu ustumu degistirdim ve o yine gıcık arkasi sonuna kadar acik olan hasta kiyafeti mi diyim ameliyat kiyafeti mi diyim onu giydim:( ve heyecanli bekleyis.. arada kac cm olmus muayeneleri olup sancim devam ederken saatler geciyordu dayanilmayacak bir agri olmasada bazen siddetini hissettiriyordu derken baktim vardiya degisimi oldu yeni ebe geldi hadi bakalim bi daha muayene acilma 10 cm ulasmis derken doktorum geldi aglayarak boynuna sarildim hic merak etme cok az kaldi bebisine kavusmana dedi ve beni dogum odasina aldilar saat 9a geliyordu suni sanci taktilar bu bebegin dogmasi icin gerekli sanciyi saglicak simdi sanci biraz daha siddetli gelecek geldigi anda ikin dediler ama maalesef ben karnim yukarda doguramicam psikolojisiyle ikinmadim ve bosu bosuna 3-4 siddetli sanci cektim baktim olmicak ikinmak son care siradaki sanciyla beraber hem ciglik attim hem ikindim ve 2.ikinma sonucu saat 9u ceyrek gece kucagima kaygan sicacik bir melek verdiler aglayarak cikan bebegim gogsumun ustunde sakinlesti ve sanki beni cok ozlemiscesine bana sarildi iste o duygu anlatilmaz yasanir:)) simdi o kaygan sicak sey 3 aylik oldu ve mişil mişil uyuyor rabbim isteyen herkese hayirlisi ile nasib etsin ve imkani olan hanimlar mutlaka dogum tercihiniz normalden yana olsun..

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir