2. Ay aşıları

Forum kuralları
_ Yeni bir başlık açarken lütfen konu başlığında "Acil Yardım", "Bakar mısınız?", "Cevap Bekliyorum", tarzında cümleler kullanmayınız. Lütfen konu başlığına içeriği en iyi özetleyen anlaşılabilir bir cümle yazınız.
_ Yeni bir başlık açarken lütfen ilgili bölümde olmasına özen gösteriniz. Konu başlıkları, ilgili bölümlerde değilse taşınır veya silinebilir.
PEG

2. Ay aşıları

Mesaj gönderen PEG » Cmt Ara 03, 2016 12:16 pm

Merhabalar, oğluma dün sağlık ocağında 2. Ay aşılarını yaptırdım, bir koldan iki de bacaktan. Verem aşısında da sağ bacaktan yapılan aşıda da biraz mızırdanırken sol bacağından yapılan aşıda inanılmaz bi çığlık attı ağlamaya başladı ve aşı yapılan yer kanadı. Diğerlerinde öyle bir sıkıntı olmadı. Şimdide sol bacağını fazla hareket ettirmiyor sanırım ağrısı var :( gecede ateşlendi :(
bi sıkıntı olur mu çok korkuyorum böyle birşey yaşayan var mı :(

Kadriye

Re: 2. Ay aşıları

Mesaj gönderen Kadriye » Cmt Ara 03, 2016 8:42 pm

Hemşirenizin size söylemesi lazım dı 6 saatte bir calpol verebilirsiniz ateşi düşer korkmayın bişey olmaz

PEG

Mesaj gönderen PEG » Cmt Ara 03, 2016 11:04 pm

Ateş olayını çözdük de o bacağını fazla hareket ettirmiyor ve o anda kanaması normal mi acaba :( :( kasa yapılan bir aşıymış ama damara denk geldi herhalde :(

Ysmn22

Mesaj gönderen Ysmn22 » Pzr Ara 04, 2016 11:15 am

Sıkıntı yapma dicem ama insan kendi çocuğu olunca telaşlanıyor
Bizde de kanama oldu ve o aşı çok yaktı herhalde ki ağladı epey
Biz önemsemedik o kadar kanamasını
Büyüklerde bile aşı yeri kanar
Hatta bi yere elimizi sürttüpümüzde de kanar vücudun savunma mekanizmasıdır diye düşünüyprm
Sen içini ferah tutmakla beraber ayağını gözlemlemeye devam et
Bir hafta boyunca oymatmaxsa mutlaka foktora götür yavrunu

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir