bebek sahibi olmak istiyorum,anne olmak istiyorum...

melike ramazan

bebek sahibi olmak istiyorum,anne olmak istiyorum...

Mesaj gönderen melike ramazan » Sal Oca 12, 2016 4:53 pm

:cry: Merhaba ben melike 13 kasım 2015 te hamile olduğumu öğrendim,17 kasım 2015 tarihi ise tam bir hüsran tam bir yıkımdı benim için çünkü kimyasal gebelik yaşadım... O psikoloji o stres ağrılar... Günlerce ağladım tam bir depresyondu kocam ve yakınlarım sayesinde bu durumu atlattım iki ay oluyor ve artık anne olmak istiyorum. Hamile olduğumu öğrendiğim günden beri hergün 5 mg folik asit kullanıyorum 300 mg oldu nerdeyse bir zararı olabileceğinden korkuyorum Doktorum kullan demişti ama kuşgulanıyorum. Bu ay regl günüme 5 gün var 10 gündür göğüs hassasiyetim var hamile olmayı çok istiyorum gene regl olurum diye korkularımda var her ay hüsran yaşıyorum artık bu arada 4 aylık evliyim erken biliyorum ama psikolojim çok bozuk lütfen yardımcı olun bana bir desteğe ihtiyacım var.

Eliskuzu

Re: bebek sahibi olmak istiyorum,anne olmak istiyorum...

Mesaj gönderen Eliskuzu » Sal Oca 12, 2016 8:08 pm

Kimyasal bi gebelik geçirmedim ama yaşadıklarını çok iyi Anlıyorum 1.5 Yıldır Evliyim evlendiğim günden beri çocuk sahibi olmak istiyordum korunmadık hiç eşimle ama bir türlüde bebek sahibi olamadık bende doktora başvurdum hiç bi sorun eşimde de bende de çıkmadı doktorum banada folik asit verdi 2 ay boyunca düzenli kullandım doktorumun dediği tarihler de eşimle beraber olduk ama yinede bebek sahibi olamamıştım yorulmuştum çevremde bir bebek bekleyişi vardı sürekli ve beni en çok stres yapan buydu her adet tarihini günle çeker olmuştum
Sıkıldım bu durumdan bir süre sonra ve folik asiti de bıraktım heveslenmiyordum artık aradan bir iki ay geçti ve hamile olduğumu öğrendim hemde Ramazan Ayında çok dua etmiştim ve kabul oldu şimdi 31 haftalık hamileyim ve bir kızım olucak Allah önce sağlıklı sıhhatli bir evlat nasip etsin canım daha çok yeni evlisin yaşadığın stresi en iyi ben anlarım ama acele etme dua et eğer doktor sende de eşinde de bir problem bulamadıysa bir sıkıntı yoktur ve hormonların evlendikten sonra değiştiği için hamile kalmak için doğru zaman bekleniyordur .
Rabbim inşallah nasip eder tek tavsiyem stres yapma !

cikolatam

Mesaj gönderen cikolatam » Cmt Oca 23, 2016 11:24 pm

Melike Merhaba .şahsen ben 3 yılimiza az kaldı geçen yıl hiç beklemedigim bir anda 2 aylık hamile olduğumu ogrendim şok olmuştum ama malesef 13 haftada bebegimizin kalbi durdu ve 15 ocakta bebegimizi kaybettik üstelik ben zehirlendim bir sürüsey yasadim. Ama inan ağlayamadim bile.hersyede bir hayır vardır demek lazım hayatta.bir çocuk istemek inan çok güzel birsey ama allah herseyi olduğu gibi bir yavruyuda dünyaya zamanı geldiginde getiriyor.ve zaman geçti yine ve süpriz hamileymisim yine ;) ve suan bebeğimiz doğdu dogacak az kaldı. Inan o zehirlenmeler kayba rağmen ikincideoktor heveslenmeyin ikinci kez aynı şey olabilir demesine rağmen hicbirsey dusunmedim endişe etmedim çünkü dogacak şa allah nasip ettiyse olur dedim. Ve allaha şükür bu zamana geldik.daha çok. Yeni evlisin. Sabırlı ol bu kadar depresyona girecek birsey yok inan. Hamilelik çok ama çok zor bir süreç eşinin tam desteği anlayışı lazım evliliğin oturup siz birbirinizi tam anlafiginizda allah size bir çocuk illaki verecektir .sabirli ol. Bence

Çocuk Babası

Mesaj gönderen Çocuk Babası » Prş Kas 17, 2016 12:32 am

Biz eşimle birlikte 8 haftalık gebelikte düşük yaşadık. Eşim o kadar bir bebek olsun diye heveslenmişken bu düşük neredeyse hayatını karartıyordu. Daha 4 aylık evliyken yaşadık bu acıyı. Ben sırf eşime destek olmak için doktor kontrolünde "proxeed plus" adında folik acid içeren güçlü ama doğal bir ilaç kullandım. Doktor tavsiyesi ile Düşükten kısa bir süre (2ay) sonra bu ilacı kullandığımın 5. Günü eşim yeniden hamile kalmayı başardı. Şuan oğlum 35 günlük oldu. O acıları da geride bıraktık. Sana tavsiyem evliliğinin daha ilk günlerinden bu kaygılara düşmemen. Daha çok erken sizin için. Ama illa(sen istiyorsan ve bu istek çevre baskısı yüzünden değilse) istiyorsanız eşinde sağlıklı da olsa folik asit kullansın. Daha evvel ki doktor takvimine de uyarak yakınlaşırsanız ve en önemlisi bedeninde anne olmak istiyorsa hayırlısı ile olur.

Hatice Yasin

Mesaj gönderen Hatice Yasin » Sal Ara 20, 2016 11:09 am

2017 ye bnde hamile olarak girmek istiyorum lütfen dua edin .. ADETİM 1 AY 3 GÜN GEÇTİ KAN TESTİ YAPTRDIM ULTRASYON BAKTIRDIM HİÇ BİR ŞEY YOK DEDİ :( DUA EDİN TESTLERR YANLIŞ ÇIKSIN HAMİLE OLAYIM :) ŞİMDİDEN ALLAH RAZI OLSUN
Hatice Yasin

Seydaserkan

Mesaj gönderen Seydaserkan » Sal Oca 03, 2017 4:46 pm

melike ramazan yazdı::cry: Merhaba ben melike 13 kasım 2015 te hamile olduğumu öğrendim,17 kasım 2015 tarihi ise tam bir hüsran tam bir yıkımdı benim için çünkü kimyasal gebelik yaşadım... O psikoloji o stres ağrılar... Günlerce ağladım tam bir depresyondu kocam ve yakınlarım sayesinde bu durumu atlattım iki ay oluyor ve artık anne olmak istiyorum. Hamile olduğumu öğrendiğim günden beri hergün 5 mg folik asit kullanıyorum 300 mg oldu nerdeyse bir zararı olabileceğinden korkuyorum Doktorum kullan demişti ama kuşgulanıyorum. Bu ay regl günüme 5 gün var 10 gündür göğüs hassasiyetim var hamile olmayı çok istiyorum gene regl olurum diye korkularımda var her ay hüsran yaşıyorum artık bu arada 4 aylık evliyim erken biliyorum ama psikolojim çok bozuk lütfen yardımcı olun bana bir desteğe ihtiyacım var.
Merhaba canım bende 8 aylık evliyim.ve evliligimievliliğinin 4 ayına girdiğimde bende hamile kalmıştım ve boş gebelik olduğunu öğrendiğim zaman düşük yapmıştım aynı gün benim için sanki hayat durmuştu. Bende folik asit kullanmaya başladım zararı yok aksine yararı var.ve su an yaklaşık 8 haftalık gebeyim.dusukten 3 ay sonra hamile kalmak daha sağlıklı çünkü rahim kendine ancak geliyor. Ve sakın stres yapma .ben hamile kalmadan önce adetime yakın her dakika lavaboya giderdim ay acaba hasta mi oldum felan filan diye stresler yapardım en sonunda da attım kafamdan olmasını istedim ama stres yapmadım.cok şükür şimdi hamileyim ...insallah rabbim seninde kucağını boş bırakmaz...

Avgbebirova

Mesaj gönderen Avgbebirova » Pzr Nis 09, 2017 4:32 pm

selam kizlar bende yeni evliyim 4 aya girdik ve hamile kalaniyorum doktor konturolune gittim her wey yolunda eskiden ayin 30 oluyodu adet wimdi 3 oluyo gecen ay 3 gun gecikmem oldu ve hamileyim diye duwundum ama 3 cu gununde adet oldum 🙁bide sorum var adet oncesi mi sonrasi mi beraberlik olmak daha iyi gebe kalmaya?

Kübra nur

Mesaj gönderen Kübra nur » Pzt Nis 10, 2017 1:22 pm

Aralığın 5ine kürtaj oldum ocağın 18inde adetim bitikten sonra korunmadım mart ayında hamile kaldım hiç alakası yok öncesi sonrasıymış oda ben her şeyi denedim olsaydı olurdu iki ay boyunca.kırunmadığım ilk ay adet gecikmesi oldu hamile gibi hissediyodum her gün depresyondaydım internette yazan herseyide denedim adet oldum ikinci ay kendimi bıraktım hiç bi şeye dikkat etmedim olursa olur dedim gezdim tozdum çoçugu aklımda silecek herşeyi yaptım çoçuk için eşinle birlikte olursan olmuyormuş bunu anladım hamileyim şimdi hamileliğimi bile fark etmedim anlamadım.Bide şunu söylüyüm adet gecikmesi olması çok normal korunmadıgın için oluyormuş benim ilk ayda öyle olmustu kafana takma derim.Duanı et namazı kıl gerisini Allah'a bırak.Düzenli beslenmene dikkat et hepsi bu .

Avgbebirova

Mesaj gönderen Avgbebirova » Sal Nis 11, 2017 12:07 am

🙏🏻🙏🏻🙏🏻

Avgbebirova

Mesaj gönderen Avgbebirova » Sal Nis 11, 2017 12:12 am

twk ederim kubracim Rabbim hayirlisini nasib etsin hepimize inwAllah Rabbim tum anne adaylarini korusun saglikla evlatlarini kucaglarina alsinlar anne olmak isteyenlerede evlat nasib etsin hic bir kadinin kucagini bow koymasin inwAllah ilahiamin🙏🏻🙏🏻🙏🏻🙏🏻

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir