Normal doğum yapmış bayanlar samimi olalım :)

Kimine göre 40 hafta kimine göre 9 ay 10 gün : )
Forum kuralları
_ Yeni bir başlık açarken lütfen konu başlığında "Acil Yardım", "Bakar mısınız?", "Cevap Bekliyorum", tarzında cümleler kullanmayınız. Lütfen konu başlığına içeriği en iyi özetleyen anlaşılabilir bir cümle yazınız.
_ Yeni bir başlık açarken lütfen ilgili bölümde olmasına özen gösteriniz. Konu başlıkları, ilgili bölümlerde değilse taşınır veya silinebilir.
cikolatam

Re: Normal doğum yapmış bayanlar samimi olalım :)

Mesaj gönderen cikolatam » Çrş Kas 18, 2015 7:47 am

Aysehuma burada bu şekilde çalışan hemşireler yok canım ne eve gelirler nede masaj falan biliyorlar hastalar bilgi bile verilmeden eve yollaniyor

Leyla85

Mesaj gönderen Leyla85 » Cum Ara 25, 2015 10:17 am

Selam arkadaslar ben de normal dogum yaptim ve kesinlikle hic bir sorun yasamadim her sey eskisi gibi cok sükür. Bende dogum esnasinda vajinal yirtik olustu ve o dikildi ama hersey suan eskisi gibi kizlar. bence bu kadar arastirmalar yapmayin herseyi oluruna birakin. En güzeli dogal olan eger farkli ve riskli bir durum yoksa kesinlikle normal dogumu öneririm. Anne ile bebegin birbirine kavusma is birligi, o mucizevi an paha bicilemez :)

Melek ebrahim

Mesaj gönderen Melek ebrahim » Pzt Ağu 15, 2016 3:42 pm

Bende normal dogum yaptim (15 Ay once) Hersey eskisi gibi hicbir degisiklik yok :lol: ayrica kesi izi falan demissiniz iki dikisim vardi ve oda kayboldu gitti diyecegim ne iz vaaar nede degisiklik :) korkmayin boyle seyleri de kafaniza takmayin

Esma çadır

Mesaj gönderen Esma çadır » Sal Ağu 16, 2016 7:07 am

Kafanızı takmayın hiç birşey olmuyor tam tersi vücut tekrar yenileniyor ve direliyor ama doğumdan sonra birazda Bakım önemli

Sebnem91

Mesaj gönderen Sebnem91 » Sal Ağu 23, 2016 11:51 pm

Merhaba arkadaşlar ben 45 gün önce normal doğum yaptım. İki dikişim var. Doğumdan sonra ilk defa ilişkiye girerken çok şiddetli ağrı yaşadım. Sizce bu normal mi? Aynı şeyi yaşayanlar varsa bilgilendirebilir mi?

Hasanseval

Mesaj gönderen Hasanseval » Çrş Ağu 24, 2016 7:42 pm

Ben 2 ay oldu dogum yapalı sarkma bilmiyorum olur mu ama ilişkiye girerken cok ağrılı oluyor

tahtirevalli

Mesaj gönderen tahtirevalli » Prş Ağu 25, 2016 3:03 am

2 tane normal doğum yaptım ve Allah izin verirse 3. ü bebeğimi de normal doğurmak istiyorum.
Herşeyin doğalının güzel olduğunu düşünüyorum.
Ve doğumdan sonra hiçbir sıkıntı yaşamadım aksine sezeryan olan yakınlarıma göre çok çabuk toparlandım.

Neslihanşahin

Mesaj gönderen Neslihanşahin » Cmt Eyl 24, 2016 12:07 am

7 ay önce doğum yaptım hem içerde hemde dışarda fazlasıyla dikişim vardı öyle ki doğumu normal yaptım ama dikiş atılırken narkoz aldım doğumdan sonra 1.5 ay ilişkiye girmedim ilki ve sonrası çok ağrılıydı yani şöyle söyliyim benim dikişlerimin iyleşmesi 1 ayı buldu ama ilişki sırasındaki ağrıların geçmesi 6 ay tabi her insan farklı umarım kimse benim gibi olmaz

Vlgzm

Mesaj gönderen Vlgzm » Cmt Eki 01, 2016 7:26 pm

Arkadaslar bu konuyla ilgili kegel egzersizi ve perine masaji yapmanizi oneririm. Kegel egzersizine idrarinizi yaparken baslayin. Cunku anlatmasi biraz guc. Yapacaginiz sey idrarinizi yaparken 5saniye tutmak ve yine idrarinizi yapmaya devam etmek. Bunu yapmaya alisinca da idrara cikmaya gerek kalmadan oturdugunuz yerde gun icinde sik sik yapacaksiniz. Perine masaji aktardan alinan bugday yagiyla vajinaya parmak araciligiyla yapiliyor. Her gun duzenli olarak 5 dakika boyuca bugday yagiyla vajinaya saat yonunde parmaginizla masaj yapiyorsunuz yapiyorsunuz. Benim elim gobegimden yetismedigi icin esim hic sikilmadan uyguladi sagolsun.7 ay once cok iyi bir dogal dogum doktoruyla dogum yaptim ve hicbir degisiklik yok hayatimizda. Hatta aksine daha dar ve siki hissediyorum kendimi. Hic korkmayin vucut kendini o kadar guzel yeniliyor ki sasirip kaliyorsunuz. Benim bu konuyla ilgili hicbir suphem yoktu hatta bu soylediklerimi doktorum anlatmasaydi arastirip uygulayacagimi da sanmiyorum. Acikcasi bu konuyla ilgili kadinlarin tedirginliklerini bana doktorum anlatti ben hic sormamistim bile.. Ozetle bala bir parmak atiyorsunuz ve parmak attiginiz yer hemen kapaniyor bal oyle parmak iziyle kalmiyor degil mi? Anneme bu egzersizlere basladigimi soyledigimde bana bu ornegi vermisti. Iste vajinaniza da aynisi olacak hic tedirgin olmayin.

zfrmsbhmzhmyr

Mesaj gönderen zfrmsbhmzhmyr » Pzt Eki 10, 2016 2:14 pm

Merhaba arkadaslar 19 yasindayim 47 gun once normal dogum yaptim ve 1 bucuk saat surdu gayet kolay gecti icerde kac dikisim vardi bilmiyorum ama disarda 6 dikisim vardi hergun yikadim ve batikonladim ve kuru tutum cabuk iylestim cinsel iliskide ilk denedigim zaman bir az canim yani simdi hic bi sorunum yok cok sukur korkulucak hic birsey yok herkeze normal dogumu tavsiye edoyorum :*

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir