Yenidoğan Bebeğimde Gaz Sancısı

Forum kuralları
_ Yeni bir başlık açarken lütfen konu başlığında "Acil Yardım", "Bakar mısınız?", "Cevap Bekliyorum", tarzında cümleler kullanmayınız. Lütfen konu başlığına içeriği en iyi özetleyen anlaşılabilir bir cümle yazınız.
_ Yeni bir başlık açarken lütfen ilgili bölümde olmasına özen gösteriniz. Konu başlıkları, ilgili bölümlerde değilse taşınır veya silinebilir.
çicek

Yenidoğan Bebeğimde Gaz Sancısı

Mesaj gönderen çicek » Prş Mar 24, 2016 1:06 pm

merhabalar
benim bir haftalık oğlum var ve sürekli ıkınarak ağlıyor biz gaz sancısı olduğunu düşünüp doktora gittik ama doktor ilk 15 gün gaz sancısı olmayacağını söyledi, sütümde yeterli çok şükür bebeğim neden ağlıyor olabilir? nasıl sakinleştirebilirim tecrübeli annelerden cvp bekliyorum.
Gerçekten zor.

Neslihanşahin

Re: Yenidoğan Bebeğimde Gaz Sancısı

Mesaj gönderen Neslihanşahin » Cmt Nis 02, 2016 9:29 pm

Cnm yenidoğan bebekler anne sıcaklığı ister ilk 15 gün çok önemli yanında yatır korkma seninle yatmaya alışmaz banada öyle dediler dinlemedim şimdi bebeğim 2 aylık oldu asıl gaz sancılarımız başladı Allah yardımcın olsun sakinleşince yatağına koyarsın

Ysmn22

Mesaj gönderen Ysmn22 » Cmt Eyl 10, 2016 11:53 pm

Benim oğlum 2 aylık ve gerçekten çok fazla gaz sancısı vardı..biraz dikkat etmeyle şimdi daha iyiyiz..
Her emzirmeden sonra MUTLAKA omzunda dik tutup sırtına vurarak gazını çıkar
Emzirirken başı midesinde yukarıda olsun ve emzirirken hava yutmasını en aza indirge yani meme ucunu değil de siyah bölgenin epey bi bölümünün ağzında olduğundan emin ol
Biz bitkisel zinco damla kullandık 8 saatte bi 1 damla veriyorum işe yaradı
Yediklerine dikkat et özellikle çikolata,bulgur,lahana,fasulye,kavun karpuz yememeye dikkat et ya da sen de dene o hün ne yediklerine deneyerek çözebilirsin yavruma neyin zararlı olduğunu çünkü yediklerimizden dolayı gaz sancısından ziyade karnı da ağrıyor yavrularımızın
Son olarak da ayağına elma yağı ile günde 1 kere masaj yap çok kolay pırt yapıyor :) aktarda bulabilirsin sonra da hemen çetik vs giydir ayaklarını ve karnını sıcak tut
Evet bunların hepsini itinayla yapıyorum şu an hamd olsun gayet iyiyiz

Ysmn22

Mesaj gönderen Ysmn22 » Cum Eyl 30, 2016 12:26 pm

Oğlum 2.5 aylık..normalde oynayıp gülücükler saçıyordu..son 3 gündür sürekli ve sürekli huzursuz ve ağlıyor..gazı olabilir uykulu olabilir aç olabilir dedik..bütün bu ihtiyaçları giderilse bile yine ağlıyor..acaba hasta mı üşütmüş olabilir mi nasıl anlıcam..arada öksürüyor ama sütün fazlalığını atarken öksürmesi gibi geliyor..hasta olsa sürekli öksürür di mi ?

Neslihanşahin

Mesaj gönderen Neslihanşahin » Cum Eyl 30, 2016 1:31 pm

Ayaklarını ve karnını sıcak tut

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir