Ek gıdaya geçiş

Forum kuralları
_ Yeni bir başlık açarken lütfen konu başlığında "Acil Yardım", "Bakar mısınız?", "Cevap Bekliyorum", tarzında cümleler kullanmayınız. Lütfen konu başlığına içeriği en iyi özetleyen anlaşılabilir bir cümle yazınız.
_ Yeni bir başlık açarken lütfen ilgili bölümde olmasına özen gösteriniz. Konu başlıkları, ilgili bölümlerde değilse taşınır veya silinebilir.
Neslihanşahin

Ek gıdaya geçiş

Mesaj gönderen Neslihanşahin » Pzr Haz 26, 2016 1:54 am

Merhaba kızım 5 ayına girmek üzere henüz ek gıdaya geçmedik ilk bebeğim tecrübeli annelerden tecrübelerini bekliyoruz

Ozum

Re: Ek gıdaya geçiş

Mesaj gönderen Ozum » Pzr Haz 26, 2016 11:38 pm

Benimde bebeğim 6 aylik olacak kismetse. Ben ilk olarak avokado puresi verdim. Tabi cok minik sekilde ogun olarak degil. Daha sonra yone az seftali puresi az kayisi seklinde bikac gun arayla denedim. Elma suyunuda ayni sekilde.
Keci peyniri veriyorum sabahlari bir parca. Bulabilirsen labne yerine baltalinin büs peynirini deneyebilirsin krem peynir gibi kivami. Simdilik boyle basladik :)

Neslihanşahin

Mesaj gönderen Neslihanşahin » Çrş Haz 29, 2016 2:01 am

Anladığım kadarıyla meyve ile başlamışsınız bende yoğurt mayalamayı düşünuyorum acaba hangisi daha faydalı olur başıklık sistemi için

Ozum

Mesaj gönderen Ozum » Prş Haz 30, 2016 11:07 pm

Ben baltalı nın keçi sütüyle yaptım ilk yoğurdunu.sindirimi çok daha iyiymiş diye duymuştum ama inek sütüyle yapılan yoğurttan da verdim sonrasında.

Neslihanşahin

Mesaj gönderen Neslihanşahin » Pzt Tem 04, 2016 12:58 am

Kaçıncı ayda başladınız peki ek gıdaya

Neslihanşahin

Mesaj gönderen Neslihanşahin » Sal Tem 05, 2016 4:31 am

Ozum yazdı:Benimde bebeğim 6 aylik olacak kismetse. Ben ilk olarak avokado puresi verdim. Tabi cok minik sekilde ogun olarak degil. Daha sonra yone az seftali puresi az kayisi seklinde bikac gun arayla denedim. Elma suyunuda ayni sekilde.
Keci peyniri veriyorum sabahlari bir parca. Bulabilirsen labne yerine baltalinin büs peynirini deneyebilirsin krem peynir gibi kivami. Simdilik boyle basladik :)
İlk olarak avokado püresi verdem demiştiniz peki ertesi gün tekrar verdiniz mi yoksa 2 3gün bekledinizmi

Ozum

Mesaj gönderen Ozum » Sal Tem 12, 2016 10:54 pm

Cevap gecikti baya kusura bakma :) bekledim 2gün sonra vermeye devam ettim

Neslihanşahin

Mesaj gönderen Neslihanşahin » Prş Tem 14, 2016 1:09 pm

Bizde başladık ilk armut suyu verdim sonra yoğurt mayaladım ama oek sevmedi bende zorlamadım kabak patates öyle devam ediyoruz havuçda pek sevmedi pirinç unuyla muhallebi veriyomusunuz veriyosanız nasıl yapıyosunuz

Ozum

Mesaj gönderen Ozum » Cmt Tem 16, 2016 11:13 pm

Pirinc ununun besin degeri yok sadece midede doluluk oluyor diye vermedim. Yulaf unu (yulaf kepegi degil ama) kullananilirsin mesela. Aptamilin sütlü pirinçli kaşık maması bile daha iyidir sanırım. En azından formül sütü var vitamini var. Senin tercihin tabiki

Neslihanşahin

Mesaj gönderen Neslihanşahin » Pzr Tem 17, 2016 11:23 pm

Anladım peki çorba meyve püresi yoğurt dışında başka biyeş verdin mi yada veriyomusun

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir