Ek gıdaya geçiş

Forum kuralları
_ Yeni bir başlık açarken lütfen konu başlığında "Acil Yardım", "Bakar mısınız?", "Cevap Bekliyorum", tarzında cümleler kullanmayınız. Lütfen konu başlığına içeriği en iyi özetleyen anlaşılabilir bir cümle yazınız.
_ Yeni bir başlık açarken lütfen ilgili bölümde olmasına özen gösteriniz. Konu başlıkları, ilgili bölümlerde değilse taşınır veya silinebilir.
sunredlion

Re: Ek gıdaya geçiş

Mesaj gönderen sunredlion » Pzt Eki 24, 2016 7:46 pm

kabak havuc puresi doktor onerisiyle yedirebilirsiniz. kabizlik problemi ceken bebeklere birenbir :)

zilan

Mesaj gönderen zilan » Pzt Eki 24, 2016 10:34 pm

Canim benim de oğlumun beşi bitecek nerdeyse ve ben yeni doktorum tavsiyesiyle kabak puresi başladım vermeye tuvaleti düzelsin diye

sunredlion

Mesaj gönderen sunredlion » Cum Eki 28, 2016 9:20 am

4. ayimiz bitti doktorumuz yogur elma suyu tarhana ve domates corbasi muz puresi sulandirilmis pekmez pirincli aptamil mama onerdi. ayrica tarhananin uzerine 1-2 damla zeytinyagi gezdirebilirsiniz bi sakincasi yok dedi. ilk 1 hafta sadece 2 ser kasik yogurt oda alerji olabilir mi ihtimali icin eger olmazsa bu saydigi besinlerin hepsinden 1 er kahve fincani basliyoruz. sabah ogle aksam ustu ve gece. bunun yaninda anne sutu almadigi icin bebisimiz formul mamaya da devam gunde yarim litre minimum... oda ogunlerde 90 cc ye denk geliyor. :)

Ysmn22

Mesaj gönderen Ysmn22 » Sal Kas 01, 2016 10:39 pm

Benim oğlum 4 aylık oldu..ek gıdaya geçmek niyetim yok da şimdiden damak tadı oluşmaya başlasın diye bir çay kaşığı yoğurt vs versem sıkıntı olur mu sizce ?

Zubeyde dogan

Mesaj gönderen Zubeyde dogan » Sal Mar 07, 2017 1:57 am

Kizlar bebegim 7 aylik ek gida olarak ne verebilirim😚

Mineee

Mesaj gönderen Mineee » Cmt Haz 17, 2017 5:14 pm

Merhaba arkadaşlar yeni doğum yaptım 1 haftalik oldum bugün galiba yanlış bişey yaptım hastaneden çıktıktan sonra bebeğim çok huysuzlandı emiyor ama doymuyor bana senin sütun yetmiyor mama kullan birazda dediler bu tavsıyeyı aldığım için çok üzgünüm gazı var sanıyorduk hep gaz ilacı verdi doktor şimdi gazını atıyor kakasını yapmıyor ondan ağlıyor sanmıştık ama bu gece yapmış kakasını sarı gibi rengi vardı galiba oğlum mamaya alıscak yada doymadıgı için çok ağlıyor ama ben onun daha şimdiden mamaya alısmasını istemiyor bugün saatlerce emdi beni tık diyip uyumadı az 15 ml mama verdim yattı uyudu kafayı yemek üzereyim nerdeyse yardım eder misiniz lütfen

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir